Интер и Валенсия завършиха 2:2 в първа 1/8 финална среща в Шампионската лига, играна на празничкия „Джузепе Меаца” в Милано.

Нерадзурите поведоха с гола на Камбиасо в 29-та минута се възползва по чудесен начин от разбъркване в наказателното поле и вкара отблизо. Бе извършен фаул срещу Фиго, топката бе центрирана добре и Ибрахимович стреля силно с глава, но Канисарес изби силно в краката на Камбиасо, който откри резултата.

Интер се оттегли на почивката с гол преднина, но интересното предстоеше. В 64-та минута Давид Виля изравни със страхотен удар от пряк свободен удар. Испанският национал застана зад топката на повече от 25 метра от вратата на Интер и след дълго засилване шутира с фалциран удар над стената. Топката влетя със страшна сила и точност на сантиметри от лявата греда на Сезар, който само направи една безмислена крачка, но тя бе крайно недостатъчна, за да спаси изравнителния гол.

Майкон отново изведе „нерадзурите” напред в резултата след индивидуален пробив и грешка на Ангуло. Равенството бе оформрно с прекрасен гол от воле на Давид Силва при третия му точен удар към вратата на Интер.

Тактически Валенсия спечели равенство, а стратегически може би прекрачи на ¼ финалите.

Интер – Валенсия 2:2

1:0 Камбиасо 29’