В мач от група А на Шампионската лига Челси постигна измъчена победа с 1:0 като домакин срещу Рома.

Лондончани имаха тотален превес в играта, като най-опасното положение през първото полувреме пред вратата на Рома бе сътворено от Франк Лампард, който стреля опасно, но топката мина на сантиметри от горната греда на Дони.

В 77-та минута Лампард центрира в наказателното поле на Рома и Джон Тери с глава донесе победата на лондончани.

Бордо постигна важна победа с 1:0 при домакинството на Клуж и по този начин запази шансовете си за преминаване на груповата фаза.

Единственото попадение в срещата падна в 54-та минута, когато Каду си отбеляза автогол.

В края на срещата Еуген Трика без изгонен за втори жълт картон и гостите доиграха мача с човек по-малко.