Тампере Юнайтед направи сериозна крачка към среща с Левски побеждавайки Мурата с 2:1 като гост. Срещата в Сан Марино бе първи мач от първия квалификационен кръг в Шампионската лига. Победителят от двойката ще срещне българския шампион във втори кръг на квалификациите в най-комерсиалния футболен турнир.

В 40-та минута Кристиян Проти получи хубав пас от Роберто Теодорани и изпрати топката зад гърба на финландския вратар Мико Кавен. В 68-та минута гостите стигнаха до изравняване, след като звездата на тима Яри Ниеми се разписа от 5 метра. Именно той донесе победата на сочения за фаворит северен тим, след като вкара втория си гол само 2 минути преди края на мача.

Реваншът е на 25 юли в Тампере.

Съставите на двата тима:

Мурата:

1. Кристияно Скалбрели, 4. Паскуале Д’Орси, 5. Фабио Витайоли, 6. Алдаир (56 – 11. Мануел Марани), 7. Карло Валентини , 10. Масимо Агостини, 13. Никола Албани, 17. Кристиян Проти, 18. Роберто Теодорани, 21. Фабио Теодорани, 22. Фабио Болини (74 – 20. Федерико Донати).

Тампере Юнайтед:

1. Мико Кавен, 2. Тони Ярвинен, 3. Матиас Линдстрьом, 5. Анти Оянпера, 7. Юси Куяла, 8. Анти Похия, 9. Анти Хийнинен (89 – 13. Сакари Сааринен), 14. Ярко Вис, 19. Хейки Ахо (64 – 10. Томи Петреску), 20. Юска Саволайнен, 30. Яри Ниеми.