Отборите на Пари Сен Жермен и Челси завършиха при 1:1 в първа среща от осминафиналите на Шампионската лига. Точен за „сините“ бе Бранислав Иванович, а Единсон Кавани изравни. Възпитаниците на Жозе Моуриньо изнесоха добър турнирен мач, като въпреки, че не блестяха, ще влязат с предимство в ответния двубой.

Първата по-интересна ситуация двата състава създадоха след 11 минути игра. Единсон Кавани центрира от ляво, а Блес Матуиди засече, но Тибо Куртоа спаси. Последва ново центрира, дошло отново от ляво, а Златан Ибрахимович игра с глава, но белгийският страж на лондончани отново се справи.

В 34-ата минута дойде едно добро центриране, но Кавани закъсня, а малко след него Езекил Лавеци центрира от корнер от ляво на вратата на Куртоа, Кавани засече при близката греда, а топката полетя заплашително към лявата сглобка. Именно в този момент Куртоа показа забележителен рефлекс и изби в нов ъглов удар, от който обаче не произлезе нищо.

ПСЖ - Челси

източник: Gulliver/Gettyimages

След малко повече от половин час игра Челси излезе напред в резултата. Възпитаниците на Жозе Моуриньо направиха добра атака, задържаха се пред наказателното поле на парижани. Джон Тери центрира, Гари Кейхил чукна много ефектно с пета, а Бранислав Иванович вкара сглава за 1:0.

Малко преди края на първата част Златан Ибрахимович стреля от пряк свободен удар, но над напречната греда.

Второто полувреме започна по много добър начин за парижани. Те проведоха няколко добри атаки. А в 54-ата минута домакините изравниха. Центриране на Блес Матуиди от ляво бе засечено с глава от Единсон Кавани, който направи 1:1.

ПСЖ - Челси

След възстановяване на равенството момчетата на Специалния така и не успяха да стигнат до по-сериозно положение. А след час игра, Златан Ибрахимович стреля, но топката бе избита от Куртоа. Последва добаква на Езекил Лавеци, но бранител изчисти от голлинията.

В заключителните минути на срещата, домакините упражниха значителен натиск. Парижани заредиха положения, като първо в 81-ата минута Блес Матуиди пусна към Кавани, който стреля, но в страни. Минута по-късно Кавани опита отново късмета си, но топката излезе в страни от левия стълб на вратата, а в последната минута на срещата Ибрахимович изпусна чудесна възможност да донесе успеха.

Реваншът на „Стамфорд Бридж“ е на 11 март от 21.45 часа българско време.