Спарта Прага победи с 3:1 Панатинайкос в мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига и чехите имат добра преднина преди реваншът в Атина.

Домакините поведоха с гол на Холенда в 26-та минута, а само шест по-късно Вачек удвои преднината им.

Панатинайкос можеше да се върне в мача още в 35-та минута, когато Джибрил Сисе получи право да изпълни дузпа, но я пропиля.

Все пак гърците отбелязаха почетно попадение в 67-та минута, когато се разписа Салпингидис.

Калуда в 86-та минута по-успокои своите съотборници от Спарта Прага преди реванша, след като оформи крайния резултат в мача 3:1.

Белгийският гранд Андерлехт разби с 5:0 турския вицешампион Сиваспор и по този начин направи протоколен мача реванш.

Още през първото полувреме домакините решиха крайния изход от срещата, след като в 17-та минута Де Сутер даде начало на головата фиеста, която продължи в 22-та минута, след като се разписа Бусуфа, а в 32-та Шател направи класическа преднината на белгийците.

През второто полувреме отново се разписа Де Сутер, който бе точен в 76-та минута, а Фрутос оформи разгромното 5:0 във втората минута от даденото от съдията продължение.

Казахстанският Актобе успя да устиска равенство 0:0 срещу израелския шампион Макаби Хайфа и всичко ще се реши в мача реванш.