Испанският Реал Сосиедад и Манчестър Юнайтед не успяха да излъчат победител в двубоя си от група А на Шампионската лига. Сблъсъкът на стадион „Аноета“ в Испания приключи без голове – 0:0, като двата тима имаха прекалено малко възможности пред двамата вратари. Гостите от Англия приключиха мача с числено намален състав, след като Маруан Фелайни получи втори жълт картон минута преди края на редовното време. През втората част резервата Робин Ван Перси пропусна от бялата точка.

През първото полувреме двата тима показаха доста постна и скучна продукция. Нападателите на двата състава почти не успяваха да стигнат до интереси положения в наказателното поле, а ударите по посока на двете врати почти липсваха. Футболистите на Дейвид Мойс владееха повече топката, но без това да им донесе някакъв успех.

През вторите 45 минути „червените дяволи“ леко увеличиха оборотите, а Хавиер Ернандес пропусна най-чистото положение до този момент в мача. Топката бе центрирана отляво, но нападателят стреля изключително неточно и високо над вратата. Чичарито не успя да насочи топката в мрежата от пет метра.

Появилият се през втората част Робин Ван Перси също имаше много добра възможност, но мощният му шут срещна страничният стълб на вратата. Малко по-късно холандецът не успя да преодолее вратаря на домакините от бялата точка, като отново прати топката в гредата. Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу Ашли Йънг, но телевизионните повторения показаха, че англичанинът падна доста театрално, но успя да заблуди рефера Никола Рицоли.

Минута преди края Фелайни извърши поредния си фаул в центъра на терена и съвсем заслужено получи втори жълт картон и напусна терена. В продължението домакините не успяха да се възползват и логично мачът приключи без победител. В предишния мач, Юнайтед едва взе успеха след автогол още в третата минута.

В другата среща от днес Шахтьор Донецк и Байер Леверкузен също завършиха при 0:0.

Във временното класиране, след изиграването на четири кръга, лидер в групата продължава да бъде Манчестър Юнайтед с актив от 8 точки. Втори е съставът на Байер Леверкузен със 7 точки, а трети Шахтоьр Донецк с 5. Последен е тимът на Реал Сосиедад, който днес записа първа точка.