Шампионът на Люксембург Дюделанж записа славна страница в историята си, след като сензационно се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, изхвърляйки от турнира австрийския първенец Ред Бул Залцбург с общ резултат 4:4 и повече отбелязани голове на чужд терен.

СНИМКИ: Бомба в Шампионската лига: Дюделанж от Люксембург изхвърли Ред Бул Залцбург

източник: Reuters

Аматьорите от княжеството загубиха с 3:4 на реванша в Австрия, но заслужено продължиха напред, след като спечелиха първата среща у дома с чистото 1:0.

Още по-шокиращо Дюделанж поведе с 3:2 като гост в Залцбург в 57-ата минута на реванша, но в 74-ата гостите останаха с човек по-малко и това позволи на Ред Бул да отбележи два гола в последните минути, за да спечели с 4:3, което обаче се оказа недостатъчно.

В третия квалификационен кръг на ШЛ сензацията от Люксембург най-вероятно ще срещна словенския шампион Марибор, който спечели с 4:1 у дома в първия си мач срещу Железничар Сараево, а реваншът в Босна е по-късно във вторник.