След като миналата година кипърският шампион Анортозис проби в груповата фаза на Шампионската лига, през тази представител на островната държава в най-престижния футболен турнир ще бъде Апоел. Кипърският шампион отстрани датския Копенхаген с 3:1 в мача реванш от четвъртия квалификационен кръг и с общ резултат 3:2 Апоел се класира за груповата фаза на турнира.

Домакинският натиск даде ефект и още във втората минута Косовски взриви трибуните, след като премереният му удар направи безпомощен Йеспер Кристиансен за 1:0.

Само няколко минути по-късно в 18-та Апоел получи право да изпълнява дузпа, а тя бе реализирана от Крисис Михаел.

Гостите от Копенхаген успяха да се върнат в мача в 22-та минута след попадение на Даме Н’Дой.

Кипърският шампион стигна до нов гол в 41-та минута, а негов автор отново бе Крисис Михаел.

В края на полувреме съдията Конрад Плауц отмени попадение на датчаните, което бе бурно оспорвано от старши треньора на Копенхаген Стале Солбакен.