След като холандският рефер Питер Винк не успя да се справи много добре с първия четвъртфинал в Шампионската лига между Арсенал и Ливърпул, УЕФА реши да повери и реванша на съдия от Северна Европа. Двубоят на „Анфийлд” ще бъде ръководен от шведа Питър Фрьойдфелдт, с помощници Щефан Витберг и Хендрик Андрен.

В първия мач на „Емирейтс” двата тима не успяха да се победят и завършиха 1:1, след като Винк не отсъди дузпа в полза на домакините от Арсенал.

Наряд за другия четвъртфинал във вторник между Челси и Фенербахче получи германският рефер Херберт Фандел. Негови асистенти ще бъдат Карстен Кадах и Фолкер Вецел. Първият мач в Истанбул завърши 2:1 в полза на турците.

Победителят от Ливърпул – Арсенал бъде домакин на първия полуфинал, срещу Челси или Фенербахче на 22 април.