Шкендербеу направи това, което Лудогорец трябваше да стори в предишния кръг на Шампионската лига. Албанският шампион победи и във втория мач кошмара на „орлите“ Милсами с 2:0 и така след общ резултат 4:0 комфортно си осигури място в плейофите на Шампионската лига, а с това и минимум участие в групите на Лига Европа.

Българският национал Венцислав Христов бе резерва за Шкендербеу и се появи в игра в 78-ата минута на мястото на Хамди Салихи. Именно Салихи отбеляза първия гол в мача в 16-ата минута, а задачата на албанците бе улеснена 2 минути по-рано, когато Андроник получи директен червен картон. В 55-ата минута Герхард Прогни оформи крайното 2:0.

В същото време Шахтьор Донецк изхвърли Фенербахче след 3:0 в реванша и 0:0 в първия двубой.

Макаби Тел Авив заличи поражението с 1:2 у дома от Виктория Пилзен и на реванша в Чехия победи с 2:0, за да си осигури място в следващата фаза. Нещо подобно направи и шведският шампион Малмьо, който бе загубил с 0:2 като гост на Залцбург, но на свой терен победи с 3:0 и отстрани своя съперник.