Севиля победи с 3:1 Арсенал в мач от петия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. По този начин андалусийците свалиха „артилеристите” от върха в група Н.

През първото полувреме двата отбора направиха голямо зрелище за феновете, които бяха напълни стадион „Рамон Санчес Писхуан”.

В 11-та минута Никлас Бендтнер центрира в наказателното поле на домакините, където непокрит бе оставен нападателя на лондончани Едуардо да Силва и той не остави никакви шансове на вратаря Палоп и откри резултата.

Кейта в 24-та минута изравни след много хубав удар от границата на наказателното поле на Арсенал, след което топката леко рикошира в главата на Сендерос и влезе във вратата на Алмуния.

Само след 10 минути Алвеш, от пряк свободен удар, центрира в наказателното на Арсенал и с много силен и прецизен удар с глава Луиш Фабиано даде гол преднина за домакините.

През второто полувреме двата отбора поуспокоиха играта, но въпреки това положенията пред двете врати се редяха едно след друго.

В 88-та минута Коло Туре събори Фреди Кануте в наказателното поле на Арсенал и съдията даде дузпа за Севиля, която след 60 секунди бе реализирана от малийския национал.

Севиля: Палоп, Драгутинович, Даниел Алвеш, Адриано (90’ Марти), Хесус Навас, Поулсен, Луиш Фабиано (75’ Кержаков), Кануте, Кейта, Креспо (64’ Москера) и Фасио.

Арсенал: Алмуния, Фабрегас (56’ Росицки), Туре, Сендерос, Едуардо, Денилсон, Жилберто, Бендтнер, Ебуе (78’ Уолкът), Траоре, Хойт (66’ Саня).

В другия мач от групата Стяуа така и не успя да запише победа, след като завърши 1:1 срещу Славия Прага. По този начин отбора от Букурещ се сбогува с участието си през тази година в Шампионската лига, след като има само една точка.

Резултатът бе открит от Бадеа в 12-та минута, но Шенкерик изравни в 78-та минута и по този начин Славия Прага ще продължи с участието си в турнира за Купата на УЕФА.

Стяуа: Сапата, Гоян, Рада, Петре, Бадеа (89’ Кристосеа), Дика, Емегара, Нешу, Ловин (65’ Бицфалви), Неага, Кроитору (76’ Сурду).

Класиране:

1 Севиля 12

2 Арсенал 10

3 Славия 5

4 Стяуа 1

В последните мачове от групата Арсенал посреща Стяуа, а Славия Прага е домакин на Севиля.