Отборът на Севиля постигна много трудна победа с 2:1 при гостуването си срещу Башакшехир в Истанбул. На стадион „Фатих Терим” испанците триумфираха благодарение на късна офанзива, довела до гола на Уисам Бен Йедер.

Турският тим започна много надъхано срещата пред собствените си фенове и още във втората минута холандската звезда Елжеро Елия можеше да вкара. Бързоногият футболист се измъкна и отправи тежък шут към вратата на Серхио Рико, а вратарят отвърна с чудесно спасяване.

Севиля шашна опонента си, защото успя да вкара с първата си по-опасна атака. В 16-ата минута Хоакин Кореа даде пас по тревата отляво за Серхио Ескудеро. Когато испанецът доближи ъгъла на наказателното поле, всички очакваха центриране, но вместо това халфът изстреля много остър шут по диагонала, който прониза долния ляв ъгъл – 1:0.

До края на полувремето играчите на Башакшехир не успяха да си върнат предишния ритъм, а Севиля пропусна няколко шанса. В 36-ата Евер Банега шутира опасно от границата на пеналта и предизвика спасяване от вратаря Волкан Бабаджан. Две минутки след този епизод Валтер Монтоя даде чудесен пас към Бен Йедер в пеналта, а французинът стреля на косъм в аут покрай десния стълб.

След паузата Башакшехир излезе коренно променен. Домакините веднага се хвърлиха в атаки и в 51-ата 36-годишният ветеран Емре Бельозоглу стреля много добре от пряк свободен удар, а топката не мина много над напречната греда.

Десет по-късно Серхио Рико се нуждаеше да даде максимума от себе си, за да отрази опасен шут на Един Вишча, а секунди по-късно Емануел Адебайор излезе на позиция за стрелба, като пак бе отказан от Рико.

Младият страж на андалусийци обаче се изложи в 64-ата минута, когато защитниците пред него твърде леко позволиха на Елиа да пробие до наказателното поле. Холандецът шутира по тревата от немалка дистанция, а кълбото премина през краката на Рико и спря в мрежата -1:1.

Севиля обаче демонстрира своята непримиримост и стигна до победата в 84-ата минута. Хесус Навас получи отлична топката отдясно по атаката и центрира идеално по тревата за Бен Йедер, който изскочи при близката греда и технично с пета разстреля Бабаджан по диагонала – 2:1.

Така Севиля може да бъде спокоен преди реванша на „Рамон Санчес Писхуан” през следващата седмица.