Отборът на Селтик не допусна никаква изненада срещу арменския Алашкерт и след втора победа с 3:0 и общ резултат 6:0 се класира за втория предварителен кръг на Шампионската лига. Там възпитаниците на мениджъра Брендън Роджърс ще срещнат далеч по коравия тим на Розенборг.

След категоричната победа в първия мач в Армения, мачът на „Селтик Парк“ се очертаваше като протоколен, но това се промени още в първите минути.

Въпреки че поведоха в резултата с 1:0 още 8-ата минута, домакините сами усложниха ситуацията си. Само три по-късно защитникът Йозо Симунович получи директен червен картон и остави своите с човек по-малко за повече от 80 минути.

„Детелините“ все пак не допуснаха изненада и въпреки че бяха в намален състав, отбелязаха нови два гола, с които взеха и успеха. Попаденията бяха дело на Муса Дембеле, който вкара на два пъти и Джеймс Форест. И трите гола паднаха през първата част.

Следващият съперник на Селтик в турнира – Розенборг, пък отстрани тима на Валур след победа с 3:1 и общ резултат 3:2.