Черногорският Рудар Плевля взе много добър аванс от три гола срещу Тре Фиори в първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Рудар постигна рутинна победа с 3:0 при гостуването си в Сан Марино и на практика обезсмисли реванша след една седмица.

Футболистите на черногорския отбор имаха тотално надмощие през целия мач и решиха изхода от срещата още през първото полувреме.

Усени даде гол аванс за Рудар, след като бе точен в 31-та минута, а в 40-та Влахович удвои преднината на тима от Черна гора.

През второто полувреме футболистите на Рудар изпуснаха още няколко много добри ситуации, от които можеха да се възползват и да стигнат до още по-убедителна победа.

Все пак в последните секунди на даденото от съдията продължение на мача Йованович оформи крайния резултат в срещата.

Така Рудар вече гледа към мачовете с Литекс от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Тре Фиори: Мичелети, Нардоне, Масерата, Канареза, Бенедетини, Тарини (73’ Амичи), Арута (89’ Грана), Мартини, Лиси, Андреини, Ванони (56’ Менин).

Рудар: Раданович, Секулич (60’ Мичич), Иванович, Игуманович, Бойович, Усени, Бърнович (75’ Минич), Томич (68’ Йованович), Рандйелович, Влахович, Божич.