Лацио победи с 3:1 като гост румънския Динамо Букурещ и се класира за груповата фаза на Шампионската лига. Първият мач на стадион „Олимпико” в Рим завърши 1:1 и това даде надежди на домакините за нещо повече в това издание на най-комерсиалния футболен турнир.

Двубоят стадион „Лиа Манолиу” в румънската столица започна повече от добре за „кучетата”. В 27-та минута пред Флорин Брату се откри добра възможност за гол и той не пропусна.

Радостта на местните фенове обаче трая само до 47-та минута. Голмайсторът на римските „орли” Томазо Роки изравни от дузпа.

Това се оказа и преломния момент в мача. Възпитаниците на Делио Роси набързо решиха двубоя в своя полза – в 54-та минута македонският национал Горан Пандев направи 1:2, а в 66-та Роки вкара втория си гол в мача за крайно 3:1.

Така с общ резултат 4:2 Лацио ще играе в групите на Шампионската лига, а Динамо Букурещ за поредна година ще пробва късмета си в турнира за Купата на УЕФА.