Мениджърът на Тотнъм - Жозе Моуриньо погледна философски на поражението с 1:3 от Байерн Мюнхен в Шампионската лига снощи. Срещата бе без значение за англичаните и наставникът бе дал почивка на част от играчите си, като Хари Кейн въобще не бе в групата, а Хюн-Мин Сон влезе през второто полувреме. След мача португалецът заяви, че е получил важна информация от него и крайният резултат не е най-важното.

“Това бе добър мач за мен. Не искам да казвам, че съм си направил изводи, защото това е твърде силна дума, но мога да кажа, че получих важна информация. Ще ви дам конкретен пример, за да ме разберете. Днес научих много за Хуан Фойт. Той не бе изиграл и една минута откакто аз съм тук, така че днес научих много за него в тези 90 минути. Повече, отколкото в трите седмици тренировки. Не съм си правил изводи за него, но получих важна информация. Бих предпочел да спечелим или да завършим наравно. Дори щях да съм по-доволен, ако Сон бе вкарал в края за да загубим с 2:3. Резултатът не бе важен, но мачът бе важен по други причини. Не искахме да запишем лош резултат, който да хвърли сянка върху отбора, но аз научих доста за много от момчетата”, сподели Моуриньо.