Реал Мадрид записа очаквана победа над абсолютния аутсайдер Бате Борисов в първи мач за двата тима в тазгодишното издание на Шампионската лига. Рекордьорът по спечелени европейски титли - Реал се наложи с 2:0, а в мача до 64-ата минута игра и българският нападател Владислав Мирчев.

Въпреки на пръв поглед протоколния мач за „кралския клуб” наставникът Бернд Шустер заложи на най-доброто с което разполага, като на терена се появиха имена като Раул Гонзалес, Серхио Рамос, Гути, Касияс, Рууд Ван Нистелрой.

Първият гол в мача падна само след 11 минути игра. Автор на попадението стана Серхио Рамос след асистенция Гути отдясно. Въпреки видимото предимство на домакините до края на първата част нов гол не падна.

След подновяването на играта през вторите 45 минути холандският национал Рууд Ван Нистелрой увеличи преднината на своя тим. Холандецът бе на точното място в 57-ата минута, когато довкара топката след удар на Раул Гонзалес.

През втората част гостите от Беларус останаха и с човек по-малко след втория жълт картон на Кагуш. Веднага след изгонването на белоруския футболист, наставникът на гостите Гончаренко предприе тактическа смяна, изваждайки от игра българина Мирчев.

В друг мач от същата група Ювентус стигна до минимална победа над Зенит Санкт Петербург, като единственото попадение бе дело на Алесандро Дел Пиеро късно през втората част.