Шотландският гранд Глазгоу Рейнджърс понесе шокиращ удар във втория предварителен кръг на Шампионската лига, след като бе отстранен от литовския Каунас. В първия мач в Шотландия двата тима завършиха наравно 0:0, но на реванша в Литва домакините надделяха с 2:1 и така си осигуриха участие в третия предварителен кръг. Там утре ще се излъчи и съперникът на Каунас, измежду Олборг и Мордича.

Каунас постигна пълен обрат, след като Рейнджърс поведе в 33-та минута чрез Кевин Томпсън, който получи хубав пас от Начо Ново. Нериус Раджиус изравни с бомбен изстрел от пряк свободен удар само две минути преди края на полувремето.

Изненадващо, фаворитът в двойката Рейнджърс игра за равенство, вместо да потърси победата през вторите 45 минути. Мениджърът Уолтър Смит не пожела да рискува и игра само с един нападател, което се оказа фатално.

Четири минути преди последния съдийски сигнал Каунас нанесе смъртоносния си удар. Линас Пилибайтис засече с глава центриране и прати топката между трима играчи от Глазгоу за крайното 2:1.