Пари Сен Жермен взе комфортна победа с 3:0 над Базел, но това не бе достатъчно да оглави група "А" в Шампионската лига.

Попаденията за френския шампион бяха дело на Анхел ди Мария, Лукас и Единсон Кавани.

Базел имаше шанс да открие резултата още в 6-ата минута. Мишел Ланг отправи силен изстрел с глава, но уцели гредата.

Шест минути по-късно Ренато Щефан отправи опасен удар дълбоко от наказателното поле, но вратаря на ПСЖ Алфонс Ареола направи страхотно спасяване.

ПСЖ поведе на Базел в 40-ата минута. След отиграване между Матюиди и Единсон Кавани, топката попадна на крака на Анхел ди Мария, който отбеляза хладнокръвно от близка дистанция.

В началото на втората част удар с глава на Кавани удари гредата.

Лукас увеличи преднината на парижни в 62-ата минута, след грешка в защитата на Базел.

До края на мача двата отбора създадоха по още няколко опасни положения, а в 93-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на ПСЖ, която Кавани реализира за 3:0.

Първото място остана за Арсенал, който разгроми българския Лудогорец с 6:0. "Топчиите" също имат 7 точки, но с по-добра голова разлика от парижани оглавиха класирането.