ПСВ изненадващо победи с 1:0 Арсенал на своя стадион „Филипс” в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Домакините вкараха победното попадение чрез Мендес в 61-та минута. През първото полувреме Арсенал доминираше и изпусна няколко хубави положения пред вратаря Гомес, който се справи блестящо през всичките 90 минути на срещата и отчая нападателитена Арсенал.

В 61-та минута националът на Кот Д’Ивоар Аруна Коне подаде на Мендес и от 20 метра той простреля немският национал Йенс Леман.

Старши треньорът на ПСВ Роналд Куман започна с: Гомес, Салсидо, Да Коста, Алекс, Кромкамп, Коку, Симонс, Кулина, Тардели, Мендес и Аруна Коне.

Арсен Венгер стартира със следните единайсет: Леман, Клиши, Сендерос, Туре, Гала, Росицки, Фабрегас, Силва, Хлеб, Адебайор и Анри.