Барселона победи Айнтрахт Франкфурт с 2:1 в мач от шестия кръг на основната фаза в Шампионска лига. В герой за каталунците се превърна Жул Кунде, който вкара и двата гола за успеха в 51-ата и 54-ата минути. През първата част Ансгар Кнауф (21) даде аванс на "орлите".
Барселона разгроми Бетис, Атлетик победи Атлетико Мадрид
За каталунците това беше първи мач в турнира на реконструирания "Камп Ноу". С успеха тимът на Ханзи Флик прекъсна серията си от два мача без победа и събра 10 точки, които отреждат на "блаугранас" 14-о място във временното класиране. Айнтрахт е с четири точки на 30-о място и с все по-малки шансове за продължаване напред.
В 11-ата минута Роберт Левандовски засече центриране отляво и прати топката във вратата, но голът му беше отменен заради засада. Малко след това Цетерер изби удар на Жерар Мартин.
В 21-ата минута Айнтрахт изненадващо поведе. Натаниел Браун отне топката в центъра и подаде към Ансгар Кнауф. Той напредна с топката и с прецизен удар в долния ляв ъгъл вкара за 0:1.
До края на първото полувреме Барселона имаше териториално преимущество, но рядко застрашаваше вратата на гостите. В неговия край "орлите" можеше да стигнат до втори гол след страхотна контраатака. Елиас Скири обаче стреля над вратата от удобна позиция.
На полувремето в игра се появи Маркъс Рашфорд на мястото на Фермин Лопес и това веднага даде резултат. В 50-ата минута англичанинът центрира към далечната греда, където Жул Кунде с глава изравни.
Три минути по-късно французинът се превърна в герой за каталунците, след като беше най-съобразителен след центриране на Ламин Ямал и вкара за 2:1.
В 59-ата минута каталунците пропиляха добър шанс да си решат всичко. При бърза контраатака Роберт Левандовски намери Маркъс Рашфорд, който нанесе удар, но Артур Теат сложи тялото си на пътя на топката и изби в корнер. В 69-ата минута опасен удар на Феран Торес премина покрай вратата.
В 81-ата минута Цетерер се справи след силен удар на Алехандро Балде.