Жерар Пике вкара гол при победата на Барселона с 4:1 срещу Рома в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига, който се игра на „Камп Ноу“.

Пике се разписа в 59-та минута, когато направи резултата 3:0.

Любопитна подробност е, че първият гол на Пике в турнира отново е срещу Рома, когато защитникът играе с екипа на Манчестър Юнайтед под ръководството на сър Алекс Фъргюсън.

Пике вече има 12 гола в Шампионска лига, като по този начин изпревари Серхио Рамос, който има отбелязани 11 гола с екипа на Реал Мадрид.

Роберто Карлош е най-добрият голмайстор сред защитниците в Европа със своите 16 попадения, а друг бивш играч на Реал Мадрид Иван Елгера е втори със своите 15 гола.

С гола си срещу Рома Пике се изравни по отбелязани попадения в Шампионска лига с Даниел Алвеш.

Пике: Не отписвайте Рома, автоголовете не са късметлийски

Кристиан Панучи има 11 отбелязани гола и заедно със Серхио Рамос заемат четвърто място сред най-добрите защитници – реализатори в Шампионска лига.