Литовският Жалгирис и Галатасарай завършиха 2:2 в първи мач от втория квалификационен крък на Шампионска лига. Крайният победител от сблъсъка е евентуален съперник на Лудогорец в следващия кръг, ако българският шампион преодолее Олимпия Любляна.

Донатас Казлаускас бе големият герой за домакините, след като влезе резерва и изравни в добавеното време. Бурната му радост при гола обаче му донесе втори жълт картон и той ще пропусне реванша в Истанбул.

Жалгирис - Галатасарай

източник: sofascore.com

И четирите попадения паднаха след почивката. Нигериецът Матиас Ойевусу даде аванс на Жалгирис в 48-ата минута, но гостите направиха пълен обрат в рамките само на три минути с голове на Абдюлкерим Бардакджъ (75) и Халил Дервисоглу (78). Литовците обаче не се предадоха и стигнаха до попадение в самия край на мача, когато Казлаукас засече на далечната греда от въздуха центриране на Бопесу. Голмайсторът свали фланелката си при радостта си от попадението и я хвърли в публиката, за което получи втори жълт картон.

Така Галатасарай не успя да вземе аванс и след седмица в Истанбул трябва да положи усилия, за да си осигури място в третия кръг.

ЖАЛГИРИС - ГАЛАТАСАРАЙ 2:2

Жалгирис: 1. Гертмонас, 3. Павелич, 26. Хнид, 31. Вукур, 7. Бопесу, 15. Буф (9. Казлаускас), 71. Кендиш, 5. Горобсов, 10. Голубицкас (22. Вербичкас), 2. Фофана (8. Карашима), 99. Ойевусу (80. Антал)

Галатасарай: 1. Муслера, 93. Бое, 25. Нелсон, 42. Бардакджъ, 3. Анхелино (2. Дюбоа), 27. Оливейра, 22. Кутлу (6. Мидшьо), 17. Дзаниоло (21.Дервисоглу), 11. Акгюн (80. Морутан), 7.Актюроглу, 53. Йълмаз (10. Мертенс)