В спиращ дъха спектакъл Реал Мадрид победи Пари Сен Жермен с 3:1 и се класира на четвъртфиналите в Шампионската лига. Гостите откриха в края на първото полувреме чрез Килиан Мбапе, но след час игра Карим Бензема възстанови равенството, възползвайки се от огромна грешка на Джанлуиджи Донарума. Домакините осъществиха пълен обрат в 76-ата минута отново с гол на капитана, а две по-късно французинът оформи своя хеттрик, увеличавайки аванса на "лос бланкос". По този начин испанският гранд продължава напред в турнира с общ резултат 3:2 от двете срещи.

Домакините стартираха много агресивно и от първия съдийски сигнал упражниха дълбока преса, която затрудняваше гостите да изнесат топката. Още в 1-ата минута Винисиус промени посоката на атаката и подаде вдясно към Дани Карвахал, който центрира остро по земя в наказателното поле, но Марко Асенсио не успя да отиграе и да нанесе изстрел към вратата на Джанлуиджи Донарума.

В 4-ата минута Винисиус проби по левия фланг, след което центрира в наказателното поле, където Марко Асенсио отправи изстрел от въздуха, но топката срещна тялото на Нуно Мендеш.

Парижани показаха, че могат да бъдат много опасни на контраатака и в 8-ата минута Тибо Куртоа трябваше да се намесва. Лео Меси подхвана бързо нападение от своята половина, подавайки след това на Неймар. Бразилецът веднага изведе Килиан Мбапе, който наапредна, финтира Едер Милитао и стреля в далечния ъгъл, но вратарят на "лос бланкос" бе на мястото си и спаси.

Четири минути по-късно Килиан Мбапе отново проби отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, принуждавайки Тибо Куртоа да се намесва решително. В следващите минути френският тим задържа продължително топката. ПСЖ разиграваше предимно в центъра, където много често проблем за защитата на Реал Мадрид бе постоянната смяна на местата на Лео Меси, Неймар и Килиан Мбапе.

В 20-ата минута Леандро Паредес получи около границата на наказателното поле, след което отправи мощен изстрел, но топката премина над вратата. Две минути по-късно Тибо Куртоа улов слаб изстрел по земята на Неймар.

В 25-атаа минута домакините бяха близо до попадение. Лука Модрич задържа пред наказателното поле, но бе спрян от Лео Меси. Карим Бензема стигна първи до топката и отправи красив изстрел в далечния ъгъл, който бе блестящо спасен от Джанлуиджи Донарума.

Шест минути по-късно Лео Меси и Неймар направиха отлично двойно подаване в наказателното поле. Бразилецът изведе аржентинеца, след което седемкратният носител на Златната топка копна елегантно над Тибо Куртоа, но топката нито влезе в мрежата, нито бе засечена от негов съотборник, преминавайки опасно близо до голлинията.

В 34-ата минута Килиан Мбапе реализира във вратата на Тибо Куртоа след подаване на Нуно Мендеш, но попадението бе отменено заради засада на крайния защитник. Реал Мадрид отговори с пробив на Дани Карвахал. Десният бранител центрира в наказателното поле, където Карим Бензема стреля с глава, но право в ръцете на Джанлуиджи Донарума. Две минути по-късно комбинацията се повтори, но този път в асистент се превърна Феде Валверде и в случая французинът вложи повече сила, пращайки кълбото опасно покрай левия страничен стълб.

В 38-ата минута ПСЖ откри реззултата. Неймар изведе отлично Килиан Мбапе в половината на домакините, възползвайки се от пространството оставено от Дани Карвахал. Французинът напредна и с изстрел в близкия ъгъл реализира.

"Лос бланкос" опита да реагира мигновено, но далечен изстрел на Лука Модрич бе уловен от Джанлуиджи Донарума. От своя страна френският тим отново организира опасна контраатака. Килиан Мбапе подаде в наказателното поле на Лео Меси, но аржентинецът бе блокиран от Начо и не успя да застраши Тибо Куртоа.

Домакините стартираха агресивно и втората част и отново упражниха висока преса. От своя страна гостите се прибраха в своята половина и наситиха средната си линия.

В 53-ата минута Килиан Мбапе за трети път прати топката в мрежата, след като бе изведен от Неймар зад гърба на защитата и елегантно преодля Тибо Крутоа, но във втори случай от началото на двубоя попадението бе отменено заради засада. Реал Мадрид реагира в ответната атака, но изстрел на Винисиус бе спасен от Джанлуиджи Донарума.

Три минути по-късно Килиан Мбапе се пребори през центъра, нахлувайки в наказателното поле, но Давид Алаба с решителен шпагат спря последвалия изстрел на французина.

В 61-ата минута "лос бланкос" възстанови равенството. Джанлуиджи Донарума направи фрапантна грешка, позволявайки Карим Бензема да го пресира, след което подари топката на Винисиус. Бразилецът овладя и подаде към Бензема, който отблизо реализира. Италианецът претендираше за нарушение, но такова не бе отсъдено от главният съдия Дани Макели.

Две минути по-късно капитанът на Реал Мадрид бе много близо и до второ попадение, но изстрелът му с глава мина много близо до левия страничен стълб. В 72-ата минута Винисиус направи фрапантен пропуск, след като топката се озова в него след рикошет в тялото на Нуно Мендеш, но изстрелът на бразилеца отблизо премина над вратата.

В 76-ата минута "лос бланкос" осъществиха пълен обрат. В основата на попадението излезе геният на Лука Модрич. Хърватинът подхвана атаката - първо извеждайки Винисиус, след като бе заобиколен от четирима играчи на ПСЖ. Бразилецът върна към плеймейкъра, който с превъзходен пас изведе Карим Бензема, който отблизо реализира.

Веднага след подновяването на играта Реал Мадрид нанесе и трети удар. Винисиус притисна Маркиньос, който изчисти топката, но право в краката на Карим Бензема, който оформи своя хеттрик с изстрел в долния ляв ъгъл.
Две минути преди края на редовното време Лука Модрич задържа пред наказателното поле и стреля с левия крак в далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата. В първата минута от добавеното време Лео Меси стреля опасно ота фаул, пращайки топката на сантиметри над напречната греда. Това бе и последната опасност в мача.