УЕФА няма да санкционира Байерн Мюнхен след нахлуването на трима футболисти на баварския тим в съдийската стая на “Сантяго Бернабеу”.

По-рано днес се появи информация, че Роберт Левандовски, Артуро Видал и Тиаго са решили да поискат сметка на главния арбитър Виктор Касай за решенията му по време на четвъртфиналния мач срещу Реал Мадрид.

Някои медии твърдят, че дори е била нужна намесата на полицай, който да успокои обстановката.

Трима от Байерн нахлули в съдийската стая на "Бернабеу"

От ръководния орган съобщиха, че не е подаден доклад за инцидента и поради това няма да бъдат предприемани конкретни мерки. Въпреки това баварският тим може да бъде санкциониран в бъдеще.

Реал Мадрид победи Байерн с 4:2 и общ резултат 6:3, осигурявайки си място на полуфиналите в надпреварата. Срещата породи множество полемики заради отсъжданията на Виктор Касай и неговите помощници.

Германският шампион претендира за това, че две от попаденията на Кристиано Роналдо са били от засада. Освен това претенции имаше и около изгонването на Артуро Видал през второто полувреме.