Атлетико Мадрид не успя да отбележи гол в домакинството си на Брюж и класирането му за следващата фаза е под сериозна въпросителна. Срещата на "Уанда Метрополитано" завърши 0:0, въпреки че домакините създадоха доста положения.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

Две попадения на "дюшекчиите" бяха отменени поради засада, а в края на първото полувреме съдията отсъди дузпа, която след разглеждане отмени. Нападателите на Атлетико направиха серия от пропуски, а вратарят на гостите Симон Миньоле поредица от страхотни спасявания, като две от тях в самия край на срещата. Осем минути преди края Камал Сова получи втори жълт картон и Брюж доигра мача с човек по-малко.

Белгийците продължават да са лидер в групата с 10 точки, като в четвърти пореден мач не допускат гол. Атлетико е с 4 пункта, като временно се изкачи на второ място, но по всяка вероятност ще го отстъпи след късния мач от групата между Леверкузен и Порто.