Спортинг Лисабон надви Борусия Дортмунд с 3:1 като домакин пред погледа на легендата на българския футбол и отстрани германския тим от Шампионската лига. Възпитаниците на Марко Розе изиграха слаб двубой и логично не успяха да преодолеят Група С на най-комерсиалния европейски турнир.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Домакините успяха да открият резултата в 30-ата минута, когато Педро Гонзалвеш се възползва от грешка на защитата на гостите и реализира.

Девет минути по-късно Гонзлвеш отново бе в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа с изстрел от дистанция.

Борусия Дортмунд остана с човек по-малко 15 минути до края на двубоя, след като Емре Джн получи червен картон.

В 81-ата минута Педро Гонзалвеш пропусна пропусна от бялата точка, но при добавката не сгреши.

Дълбоко в добавеното време германският тим намали изоставането си с гол на Дониел Мален, но това не беше достатъчно и това бе последното по-сериозно положение в двубоя.