Болоня и Шахтьор Донецк завършиха 0:0 в двубой от груповата фаза на Шампионската лига. Срещата се игра в Италия, като имаше проливен дъжд по време на сблъсъка. Гостите от Украйна можеха да поведат в резултата още в четвъртата минута, като получиха право да изпълнят дузпа, но Георгий Судаков я пропусна.

Getty/Gulliver images
45 снимки

На Шахтьор се наложи да извърши и две принудителни смени още през първата част. Болоня имаше по-добрите положения в мача, като отправи цели 18 удара, но не успя да вкара гол. През втората част превъзходството на италианския отбор бе огромно, като головите положения бяха 10:2. В следващото завъртане на Шампионската лига Болоня ще се изправи срещу Ливърпул на "Анфийлд", а Шахтьор Донецк ще домакинства на Аталанта.