Треньорът на Интер - Симоне Индзаги, бе доволен от победата с 2:0 над Милан в първия полуфинален мач в Шампионската лига. Голове на Един Джеко и Хенрих Мхитарян през първото полувреме донесоха радостта на „синьо-черните“.
„Много съм доволен. Първото полувреме беше брилянтно изиграно от нас. Можехме да вкараме и повече от два гола. Вече натрупахме опит в елиминациите и сме наясно, че това беше само половината от работата. В реванша ще имаме подкрепата на феновете ни и трябва да направим още едно усилие, за да сбъднем мечтата си.

Момчетата покриваха всяка точка от терена, помагаха си един на друг. Правилото за голове на чужд терен вече не важи, затова победата с 2:0 като символичен гост не ни успокоява. Този резултат не е толкова голямо предимство, колкото би бил в предишни години.

След 72 часа имаме важен мач срещу Сасуоло. Такива двубои отнемат много сили, затова ще преценим дали да съхраним някои футболисти, които няма да готови на 100 % кондиционно”, заяви Симоне Индзаги.