Белраският Динамо Брест постигна разгромна победа с 6:3 в домакинството от първия квалификационен кръг на Шампионската лига срещу казахстанския Астана.

В рамките на 4 минути в средата на първото полувреме беларусите нанесоха три смазващи удара за състава на Астана, след като Михаил Гордейчук се разписа на два пъти, а още едно попадение добави Кирил Печенин за 3:0 до 21-та минута.

До края на полувремето двата тима си размениха по още един гол, съответно дело на Диало за 4:0 и на Томасон от състава на гостите за 4:1.

През второто полувреме невижданата голеада продължи, след като Диало отбеляза още два гола, за да оформи хеттрика си, а Дорин Ротатиу и Абзал Бейзебеков направиха загубата за казахстанците малко по-почетна за крайното 6:3.