Байерн Мюнхен и Виляреал завършиха при резултат 1:1 в среща-реванш от 1/4 финалите на Шампионска лига. Равният резултат класира "жълтата подводница" на полуфинал в най-авторитетния европейски клубен турнир след победата с 1:0 в първата среща на "Естадио де ла Серамика".

Роберт Левандовски изравни общия резултат в 52-ата минута, след като испанският тим не успя да изнесе добре от своята половина. Две минути преди края на редовното време феноменална контра бе завършена от Саму Чуквуезе. Нигериецът разпечата вратата на Нойер с удар в близкия ъгъл.

Байерн Мюнхен Виляреал статистика

източник: Sofascore.com

Gulliver/GettyImages
57 снимки

Четвърт час след началото Сане центрира опасно, но никой от съотборниците му не успя да стигне до топката. Въпреки непрестанната преса, баварците не съумяваха да излязат на чиста позиция заради много добрата организация на "жълтите" в дефанзивен план. В средата на полувремето Байерн опита рязко да вдигне темпото. В 29-ата минута Мусиала отправи удар с глава, но право в ръцете на Рули. Левандовски получи жълт картон за нарушение срещу Албиол, а малко по-късно при абсолютно същата ситуация полякът беше пощаден от Славко Винчич.

В края на частта Данжума се отскубна от отбраната на германците и отправи удар, но безкрайно неточен. В последната секунда от полувремето Морено се освободи добре и стреля, но топката се оплете в мрежата отстрани.

В първата минута на второто полувреме Мусиала излезе сам срещу Рули и бе препънат от вратаря при опита си да подаде с пета към Левандовски - дузпа обаче нямаше. Коман по-късно опита късмета си с удар отдалеч, но неточен. Броени минути по-късно Сане залъга противник и намери Упамекано, който от чиста позиция стреля високо над вратата.

В 52-ата минута грешка при изнасянето на испанците доведе до бърза комбинация преминала през Коман и Мюлер. Германецът намери Левандовски, който с премерен шут изравни общия резултат.

Лирой Сане за пореден път финтира по страхотен начин Еступинан и "качи" топката на главата на Мюлер, но опитният офанзивен футболист прати топката в аут от много добра позиция.

Две минути преди края на редовното време мълниеносна контра на Виляреал бе завършена с едно докосване от влезлия само преди минути Саму Чуквуезе. 22-годишният нигериец се разписа с удар в близкия ъгъл на Мануел Нойер, въпреки че не намери топката по най-добрия начин.

В ответната атака след гола Роберт Левандовски имаше претенции за дузпа, но те не бяха уважени от словенският арбитър Славко Винчич.

FT / Байерн Мюнхен - Виляреал 1:1

1:0 Роберт Левандовски 52`

1:1 Саму Чуквуезе 88`

Байерн Мюнхен: Мануел Нойер, Бенжамен Павар, Дайо Упамекано, Люка Ернандес(87` - Алфонсо Дейвис), Лирой Сане, Йозуа Кимих, Лео Горетцка, Кингсли Коман, Томас Мюлер(90` - Ерик Максим Чупо-Мотинг), Джамал Мусиала(82` - Серж Гнабри), Роберт Левандовски(жк)

Наставник: Юлиан Нагелсман

Виляреал: Херонимо Рули, Хуан Фойт(жк), Раул Албиол, ПауТорес, Первис Еступинан, Джовани Ло Селсо(жк), Етиен Капу, Дани Парехо(93` - Серж Орие), Франсис Коклен(84` - Саму Чуквуезе), Жерард Морено, Арно Данжума(84`- Алфонсо Педраса)

Наставник: Унай Емери