Уилям Салиба призна, че Арсенал е "страдал" срещу Пари Сен Жермен при загубата с 0:1 в първия полуфинален сблъсък между двата тима в Шампионската лига.

Френският гранд взе ценен аванс на „Емиратс“ след ранен гол на Усман Дембеле, който се възползва от лоша организация в защитата на Арсенал и откри резултата още в 4-тата минута.  Впоследствие тимът на Луис Енрике продължи да създава опасности и бе близо до второ попадение – Брадли Баркола пропусна отличен шанс, а Гонсало Рамош разтресе напречната греда с бомбен шут.

След последния съдийски сигнал Салиба заяви пред Canal+, че началото на мача е било особено тежко за лондончани:
„Разочаровани сме, че загубихме първия мач и че допуснахме толкова ранен гол. Трябваше да реагираме по-добре. Страдахме в първите 20 минути – те просто ни изядоха. Но все още е само 0:1. В реванша трябва да покажем характер.“

Макар първата част категорично да принадлежеше на гостите, Арсенал успя да наложи натиск през второто полувреме и принуди ПСЖ да се прибере в защита и да разчита основно на контраатаки.

Салиба подчерта, че битката далеч не е приключила:
„Нищо не е решено. Надяваме се да спечелим там. Трябва да извлечем позитивите, нямаме право да се предаваме. Това е Шампионската лига – всичко може да се случи. Ще трябва да демонстрираме характер.“

Преди съдбовния реванш на „Парк де Пренс“ на 7 май, Арсенал ще приеме Борнемут в събота в двубой от Висшата лига, който обаче няма значение за класирането, тъй като вече Ливърпул е сигурен шампион на Англия.