Пари Сен Жермен нанесе най-тежкото поражение на Барселона от 2015 година насам. Парижани разбиха с 4:0 Барселона на „Парк де Пренс“ в първия осминафинален мач от Шампионската лига. След този разгромен успех воденият от Унай Емери отбор обезсмисли реванша на „Камп Ноу“, който е на 8 март. Головете за френския шампион отбелязаха Анхел ди Мария в 18-та и 55-та минута, Юлиан Дракслер в 40-та и Единсон Кавани в 71-та минута.

Триото на Барселона в атака – Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар изигра един от най-слабите си мачове за последната година. Тримата бяха напълно обезличени и далече от най-добрите си времена.

Пари Сен Жермен тотално надигра Барселона през първото полувреме. Домакините можеха да поведат в резултата още в 6-та минута, когато Кавани бе в положение на засада, която обаче не бе маркирана и позволи на уругвайския нападател да изскочи на страхотна позиция. Той стреля, след което Марк-Андре тер Стеген спаси. При добавката Юлиан Дракслер стреля неточно в аут. Тер Стеген направи ново невероятно спасяване в 11-та минута, когато отрази много добър удар на Блез Матюиди.

Пари Сен Жермен поведе в резултата в 18-та минута. Съдията Шимон Марчиняк маркира нарушение на Самюел Умтити срещу Юлиан Дракслер на границата на наказателното поле на Барселона. Анхел ди Мария бе безпощаден при изпълнението си, като изпрати топката във вратата на Макр-Андре тер Стеген.

Кавани отправи опасен удар от разстояние в 22-та минута, но Тер Стеген внимаваше и спаси.

Барселона пропиля единствената си отлична възможност през първото полувреме в 27-та минута. Неймар пусна отличен извеждащ пас към Андре Гомеш, който изскочи сам срещу Кевин Трап, но вратарят на парижани успя да спаси удара на португалеца и топката излезе в корнер.

Юлиан Дракслер направи много добър пробив в 34-та минута, след което стреля от малък ъгъл, но Тер Стеген успя да избие в корнер. След изпълнението на статичното положение се стигна до разбъркване в наказателното поле на Барселона и Тер Стеген отново се наложи да се намесва и да спасява.

Пари Сен Жермен удвои своята преднина в 40-та минута. Лионел Меси загуби топката в средата на терена от Марко Верати, който след това подаде към Юлиан Дракслер, който изскочи сам срещу Тер Стеген и хладнокръвно отбеляза за 2:0.

Пари Сен Жермен продължи да доминира през второто полувреме.

Анхел ди Мария отбеляза изключително красив гол в 55-та минута, когато с удар от дъгата на наказателното поле на Барселона изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Лукас Моура направи впечатляващ пробив в 66-та минута, след което стреля от разстояние, но право в ръцете на Тер Стеген.

Парижани довършиха Барселона в 71-та минута, когато Тома Мюние пусна пас към Единсон Кавани в наказателното поле на каталунците където уругваецът се измъкна от опеката на Жерар Пике и с премерен удар изпрати топката във вратата на Тер Стеген.

Една от малкото възможности, които се откриха пред Барселона в мача бе в 79-та минута, когато Неймар отправи диагонален удар от въздуха, но встрани от левия стълб на вратата на Трап.

Барселона направи фрапантен пропуск в 83-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на ПСЖ Пике с глава продължи към Умтити, който отблизо нацели десния стълб на вратата на Кевин Трап.

Така ПСЖ гледа уверено към четвъртфиналите в Шампионската лига.

ПСЖ: 1. Кевин Трап – 12. Тома Мюние, 5. Маркиньос, 3. Преснел Кимпембе, 20. Левин Курзава – 6. Марко Верати, 25. Адриен Рабио – 11. Анхел ди Мария, 14. Блез Матюиди, 23. Юлиан Дракслер – 9. Единсон Кавани

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген – 20. Серхи Роберто, 3. Жерар Пике, 23. Самюел Умтити, 18. Жорди Алба – 21. Андре Гомеш, 5. Серхио Бускетс, 8. Андрес Иниеста – 10. Лионел Меси, 9. Луис Суарес, 11. Неймар