Отборите на Пари Сен Жермен и ПСВ Айндховен не успяха да се победят в мача от 3-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Двата тима си размениха по едно попадение и завършиха 1:1 в срещата на „Парк де Пренс“ в Париж.

Въпреки спечелената точка, ПСВ продължи лошото си представяне като гост в този турнир. Тимът определено има още какво да подобри, след като има само една победа в последните 19 срещи в надпреварата.

Домакините бяха по-добрият тим на терена. В опит да надигне глава след поражението с 0:2 срещу Арсенал във втория кръг, ПСЖ трябваше бързо да се възстанови в стремежа си за класиране сред първите осем в групата.

В 34-ата минута Ноа Ланг получи пас на границата на наказателното поле от Сайбари, след което отправи хубав удар в долния ляв ъгъл за 1:0. През второто полувреме обаче ПСЖ върна попадението. В 55-ата минута Ашраф Хакими с премерен удар успя да преодолее Валтер Бените за 1:1.

В даденото от съдията продължение ВАР се намеси при спорна ситуация, но домакините не получиха дузпа.

ПСЖ вече има победа, равенство и загуба след три кръга в ШЛ с 4 точки на 17-о място. ПСВ е на 27-о само с два пункта.