ПСВ Айндховен постигна първа победа в груповата фаза на Шампионска лига през този сезон. "Филипсите" се наложиха с 1:0 над Ланс у дома. Единственият гол в срещата вкара Люк де Йонг още в 12-ата минута.

С успеха нидерландският гранд събра 5 точки и се изкачи на второ място във временното класиране. на група В. Със същия актив е и Ланс, а лидер е Арсенал с 9 точки. Севиля е последен с 2 точки.

Домакините започнаха силно срещата и в 12-ата минута поведоха. Тогава Люк де Йонг засече с глава центриране на Йоан Бакайоко и матира Брайс Самба за 1:0.

Гостите можеше да изравнят в 43-ата минута. Удар на Дейвер Мачадо от отлична позиция мина опасно над вратата.

В началото на второто полувреме Ървинг Лозано пропусна. В 69-ата минута Анджело Фулджини отправи опасен шут от пряк свободен удар, но топката мина опасно покрай вратата. В 86-ата минута отново Лозано не успя да се разпише.

До края на мача Ланс на три пъти можеше да изравни, но Фулджини, Морган Гилавоги и Кевин Дансо не съумяха да поразят целта. В добавеното време на мача Гилавоги беше изгонен с втори жълт картон.