Порто се наложи с категоричното 3:0 над Марсилия в мач от Група С на Шампионската лига.

Домакините откриха резултата още в 4-ата минута, когато след поредица от рикошети, топката попадна в Хесус Корона, който продължи в наказателното поле към Муса Марега. Нападателят бе оставен непокрит и отблизо се разписа.

Гостите имаха отлична възможност да възстановят равенството шест по-късно, но Дмитри Пайе стреля над вратата от дузпа.

Това не направи Серджо Оливейра в 18-ата минута, когато Порто получи 11-метров наказателен удар. Халфът застана зад топката и с хладнокръвен изстрел в долния десен ъгъл удвои преднината на тима си.

Домакините продължиха да бъдат по-активния тим и през втората част, което доведе и до трети гол във вратата на Стив Манданда. Хесус Корона навлезе в наказателното поле и технично с пета продължи към Луис Диас, който с удар по земя направи резултата класически.

До края на двубоя повече попадения не бяха реализирани и Порто се поздрави с успеха.