Клаксвик от Фарьорските острови продължава да пише история, след като влезе в групова фаза на европейските клубни турнири.

След като отстрани унгарския Ференцварош преди две седмици, сега скромният тим изхвърли и шведския първенец Хакен след дузпи на чужд терен.

БГНЕС
7 снимки

В първия мач у дома Клаксвик завърши 0:0, а снощи редовното време и продълженията приключиха 3:3.

Фредериксберг вкара гол за гостите в 17-ата минута, а шведите обърнаха до 2:1 след голове на Сана и Лайуни. Фредериксберг обаче пак опъна мрежата за 2:2 в 52-ата минута. В продълженията двата тима вкараха по един гол.

При дузпите Ригард и Сандберг пропуснаха за шведите, а гостите изпуснаха само една и ликуваха..

Така Клаксвийк ще участва в трети предварителен кръг на Шампионската лига, но каквото и да се случи оттук нататък, си осигури групова фаза в един от трите европейски турнира.

Тимът от Фарьорските острови играе домакинските си мачове на много малко стадионче, където има 524 седалки, а общият му капацитет е за 2500 души.