Наполи победи с 3:0 Айнтрахт Франкфурт в мач-реванш от осминафиналите в Шампионската лига. Така с общ резултат 5:0 "партенопейците" се класираха за първи път в историята си на 1/4-финал в най-престижния клубен турнир. Първите два гола вкара звездата на домакините Виктор Осимен (45+2, 53), а Пьотр Желински се разписа от дузпа в 63-ата минута.
Домакините се втурнаха в атака още с първия съдийски сигнал и Кевин Трап трябваше да се намесва още във 2-ата минута. Матео Политано шутира по земя към десния ъгъл, но стражът на немския тим плонжира и изби. Гостите отговориха със скоростна атака в 6-ата минута, която обаче не завърши с удар заради отлична намеса на Рахмани. Малко след това Рафаел Боре засече с глава центриране от корнер, но топката мина покрай вратата. Звездата на Наполи - Кварацхелия се разходи между бранителите на съперника преди отправи удар, който бе избит от Трап. Две минути преди почивката отново грузинецът се вряза в немската защита и стреля без забавяне. Стражът на Айнтрахт обаче показа класа и спаси.

Наполи Айнтрахт

източник: sofascore.com

Във втората минута на добавеното време на първата част Наполи поведе. Политано получи топката на десния фланг от Лоботка и с меко центриране намери Виктор Осимен, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Нигериецът се извиси във въздуха и с глава не остави шансове на Трап, пращайки топката в горния ляв ъгъл за 1:0.

Второто полувреме започна с опасно положение пред вратата на гостите. То дойде от защитника Ким, който направи страхотен пробив с топка в крака и стреля, но топката мина покрай десния стълб на вратата на гостите.

Страхотна атака в 53-ата минута, започната от Кварацхелия, премина през Политано и Ди Лоренцо на десния фланг, за да завърши със страхотно центриране към Виктор Осимен, който отблизо нямаше как да сгреши - 2:0. Голмайсторът получи контузия в ръката при попадението, но след като бе превързан, се върна в игра.

Десет минути по-късно Наполи стигна и до трети гол. Вкара го Пьотр Желински от дузпа, която сам изработи. Полякът бе препънат в наказателното поле от Джибрил Соу и сам се нагърби с изпълнението. Ударът му от бялата точка бе безкомпромисен и Трап трябваше да вади отново топката от мрежата си.

До края срещата на терена не се случи нищо интересно, а наставникът на домакините смени Осимен, Кварцахелия, Политано и Ким, за да ги запази за предстоящия двубой от Серия А.

LIVE | НАПОЛИ - АЙНТРАХТ 3:0

Стадион "Диего Армандо Марадона", Неапол

Съдия Антъни Тейлър (Англия)

Наполи: 1. Алекс Мерет, 3. Ким-Мин Джае (66 - 5. Жуан Жезус), 6. Марио Руи, 9. Виктор Осимен (82 - 18. Джовани Симеоне), 13. Амир Рахмани, 20. Пьотр Желински (74 - 91. Танги Ндомбеле), 21. Матео Политано (67 - 11. Ървинг Лосано), 22. Джовани Ди Лоренцо (к), 68. Станислав Лоботка, 77. Хвича Кварацхелия (74 - 7. Елиф Елмас), 99. Андре-Франк Замбо Ангиса

Резерви: 16. Хуберт Идасиак, 95. Пиерлуиджи Голини, 5. Жуан Жезус, 7. Елиф Елмас, 11. Ървинг Лосано, 17. Матиас Оливера, 18. Джовани Симеоне, 19. Бартош Бережински, 55. Лео Йостигор, 70. Джанлука Гаетано, 91. Танги Ндомбеле

Треньор Лучано Спалети

Айнтрахт: 1. Кевин Трап, 2. Еван Н'Дика, 8. Джибрил Соу, 15. Даичи Камада, 17. Себастиан Роде (к) (75 - 6. Кристиян Якич), 19. Рафаел Боре, 24. Аурелио Бута, 25. Кристофър Ленц, 27. Марио Гьотце, 35. Тута, 36. Ансгар Кнауф (62 - 11. Фарид Алиду)

Резерви: 40. Диант Рамай, 47. Яник Хорц, 5. Хрвойе Смолчич, 6. Кристиян Якич, 11. Фарид Алиду, 18. Алмами Туре, 20. Макото Хасебе, 21. Лукас Аларио, 22. Тимъти Чандлър, 32. Филип Макс