Реал Мадрид се наложи с 5:0 над Шахтьор в мач от Група D на Шампионска лига. В края на първата част Сергей Кривцов си отбеляза автогол и изведе "кралския клуб" напред. Малко след подновяването на играта Винисиус удвои аванса на своя тим, а пет минути по-късно отново той оформи класиката. В 65-ата минута Родриго покачи до 4:0, а в добавеното време на мача Карим Бензема окончателно сложи точка на спора.

БГНЕС
17 снимки

Гостите стартираха отлично и още в седмата минута имаха страхотен шанс да открият резултата. Винисиус нанесе мощен удар от границата на наказателнто поле, но опитът му бе блокиран от Анатолий Трубин.

След 20 минути игра Реал профука нова възможност. Каземиро стигна до отскочила топка и моментално стреля, но топката бе избита от защитник, застанал на голлинията.

В 38-ата минута Сергей Кривцов имаше нещастието да си отбележи автогол, с който подари аванс на Реал. Малко след това Трубин предотвратя нов гол в мрежата си, спасявайки мощния удар на Карим Бензема.

Точно пет минути след подновяването на играта Винисиус Жуниор удвои аванса на гостите. Пет минути по-късно резултатът на Олимпийския стадион в Киев вече бе класически. Винисиус Жуниор отбеляза второто си попадение в мача, пращайки топката в левия ъгъл на Трубин, който остана безпомощен.

Въпреки двете бързи попадения домакините не се уплашиха и не се прибраха в защита. Педриньо пое добър пас от фланга и стреля към вратата на Куртоа, но топката бе изчистена в корнер от защитник.

В 65-ата минута обаче Родриго отбеляза четвъртото попадение за Реал и сякаш окончателно реши срещата. Шахтьор продължи да напада и само за няколко секунди изпусна обещаващи възможности да върне поне едно попадение.

В последните минути темпото на игра спадна, но Реал съумя да отбележи и пето попадение чрез Карим Бензема. Така "белите" събраха 6 точки, които им отреждат второто място във временното класиране на Група D. Шахтьор пък остава със своята една точка и е на последната позиция. А какво стана в другата среща от групата вижте ТУК!

Шахтьор - Реал Мадрид КР 0:5
0:1 Сергей Кривцов (авт.) 38'
0:2 Винисиус Жуниор 51'
0:3 Винисиус Жуниор 56'
0:4 Родриго 65'
0:5 Карим Бензема 90+1'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Шахтьор Д: 81. Трубин, 2. Додо, 5. Марлон, 4. Кривцов, 31. Исмаили, 7. Майкон, 21. Алан Патрик, 14. Тете, 38. Педриньо, 19. Соломон, 99. Фернандо

Треньор: Роберто Де Дзерби

Реал М: 1. Куртоа, 32. Менди, 4. Алаба, 3. Милитао, 17. Васкес, 8. Кроос, 14. Каземиро, 10. Модрич, 20. Винисиус, 9. Бензема, 21. Родриго