Милан победи Наполи с 1:0 на "Сан Сиро" в първи мач от четвъртфиналния сблъсък от Шампионската лига помежду им. Единственото попадение в срещата бе дело на Исмаел Бенасер в 40-а минута след страхотна контраатака. В 74-а минута Андре Замбо Ангиса получи втори жълт картон, респективно червен, и бе изгонен. Реваншът между двата отбора е следващата седмица в Неапол.

Gulliver/GettyImages
35 снимки

Още в първата минута Наполи можеше да открие резултата, след като гостите атакуваха през десния фланг, а след опасно подаване в наказателното поле топката достигна до Хвича Кварацхелия, който стреля от близко разстояние, но ударът му бе блокиран от защитник пред голлинията. В 12-а минута Томори сбърка и Наполи веднага организира контраатака, при която Пьотр Зиелински овладя чудесно и стреля от дистаниця, но Менян блесна с феноменално спасяване.

Милан Наполи статистика

източник: Sofascore

В 25-а минута дойде първият по-сериозен шанс за домакините. Рафаел Леао пое топката още от центъра, а двама противникови играчи опитаха да го спрат, но португалецът бе неудържим. Накрая нападателят остана сам срещу вратаря и стреля, но кълбото профуча покрай левия страничен стълб на Алекс Мерет.

Пет минути преди края на първото полувреме Брахим Диас направи страхотно движение в центъра, с което се измъкна от противников играч, а след това напредна с топка в крака и отклони към Рафаел Леао, който с едно докосване подаде към Исмаел Бенасер, а последният стреля без да се колебае в близкия ъгъл на Алекс Мерет, който не успя да реагира добре и резултатът бе открит - 1:0 за Милан.

БГНЕС
42 снимки

Оливие Жиру добре запази топката в наказателното поле в последната минута на редовното време за първата част, след което отклони към Сандро Тонали, но ударът на полузащитникът не бе точен. Това бе добър шанс за Милан. В третата минута от добавените четири Бенасер центрира от пряк свободен удар, а Симон Кяер връхлетя върху топката, но изстрелът му разтресе напречната греда. Късмет за Наполи! Това бе и всичко по-интересно през първото полувреме.

Втората част започна значително по-спокойно. В първите 10 минути отсъстваха чистите голови положения, като Наполи бе по-активният отбор, но не успяваше да създаде достатъчно опасни положения пред противниковата врата. В 73-а минута Андре Замбо Ангиса получи втори жълт картон и респективно, след като закъсня с влизането си и удари Тео Ернандес. Наполи остана с 10 човека на терена.

В 87-а минута дойде може би най-опасното положение през втората част, след като Джовани Ди Лоренцо бе на добра позиция в наказателното поле и опита удар, но Менян направи чудесно спасяване, избивайки в корнер. Секунди след това Оливейра бе намерен на пеналтерията и футболистът на Наполи стреля с глава, но топката профуча над напречната греда.

Това бе и всичко по-интересно в сблъсъка, който Милан спечели с 1:0 срещу Наполи.

Милан е в колеблива форма, като има само една победа в последните си шест мача във всички турнири. "Росонерите" триумфираха преди 10 дена срещу Наполи като гост с 4:0, като ще се надяват това да е тласък и за днескашния двубой. Милан отстрани Тотнъм на осминафиналите в Шампионската лига с общ резултат 1:0.

Наполи се бори на два фронта, като тимът на Лучано Спалети е първи в Серия А и е много близо до титлата във вътрешното първенство. Отборът е в серия от осем поредни победи като гост във всички състезания, допускайки едва едно попадение. Наполи е считан за скрит фаворит да играе финал на тазгодишното издание на Шампионската лига.

Стартови състави:

Милан: 16. Майк Менян, 2. Давиде Калабрия, 24. Симон Кяер, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес, 4. Исмаел Бенасер, 8. Сандро Тонали, 10. Брахим Диас, 33. Раде Крунич, 17. Рафаел Леао, 9. Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Наполи: 1. Алекс Мерет, 22. Джовани Ди Лоренцо, 13. Амир Рахмани, 3. Ким Мин-Дже, 6. Марио Руи, 99. Андре Замбо Ангиса, 68. Станислав Лоботка, 20. Пьотр Зиелински, 11. Ървинг Лозано, 7. Елиф Елмас, 11. Хвича Кварацхелия

Треньор: Лучано Спалети