Интер победи Виктория Пилзен с 4:0 в мач от 5-ия кръг на група С в Шампионската лига. Головете за домакините отбелязаха Хенрик Мхитарян, Ромелу Лукаку и на два пъти Един Джеко.

38 снимки

Двата отбора през първите минути не рискуваха и опитваха постепенни атаки. Франческо Ачерби опита удар от много сериозна дистанция в 21-та минута, но топката профуча високо над напречната греда. Две минути след това Интер можеше да отбележи, след като първо Димарко остана очи в очи със Станек, но вратарят отрази. Секунди по-късно отново играч на "нерадзурите" стреля от близка дистанция, но стражът на Пилзен отново се справи.

В 33-та минута отново Димарко бе замесен в интересна ситуация, след като центрира добре за Един Джеко, но босненецът не успя да уцели вратата. Две минути по-късно Алесандро Бастони направи страхотен пробив и достави подаване от фланга, при което Джеко остана под топката, но зад него Мхитарян засече с глава и успя да открие резултата в полза на Интер - 1:0. В 39-та минута Тиджани получи в наказателното поле от корнер, но не успя да засече топката и тя мина близо до лявата греда на Онана.

Три минути преди края на първото полувреме Интер организира страхотна контраатака, при която Федерико Димарко бе намерен на левия фланг, а крайният бранител центрира перфектно за Един Джеко, който просто постави десния си крак, за да удвои резултата с прецизно докосване.

В 55-та минута Хенрих Мхитарян опита удар от границата на наказателното поле, но топовният му изстрел срещна лявата греда на Станек. Секунди по-късно Лаутаро Мартинес бе изведен от Димарко, но аржентинският централен нападател бе разколебан от стража на Пилзен. Джеко получи десет минути по-късно в наказателното поле, а централният нападател завърши по изключително елегантен начин, за да направи резултата класически - 3:0.

Интер организира добра атака, но ударът на Дъмфрис бе спасен от Станек. В 87-та минута Ромелу Лукаку, появил се като резерва, получи в наказателното поле и успя с презицен удар с левия крак да се разпише - 4:0.

С тази победа Интер се класира на осминафинал, след като е втори с актив от 10 точки, докато Виктория Пилзен остава на последно място с 0 точки.

Стартови състави:

Интер: 24. Андре Онана, 15. Франческо Ачерби, 37. Милан Шкриниар, 95. Алесандро Бастони, 2. Дензел Дъмфрис, 34. Федерико Димарко, 22. Хенрих Мхитарян, 23. Николо Барела, 20. Хакан Чалханоглу, 10. Лаутаро Мартинес, 9. Един Джеко

Треньор: Симоне Индзаги

Виктория Пилзен: 36. Индрих Станек, 2. Лукаш Хейда, 3. Мохамед Тиджани, 4. Лудек Перница, 18. Джон Москера, 23. Лукаш Калвах, 20. Павел Буха, 24. Милан Хавел, 88. Адам Вълканова, 77. Ерик Ирка, 90. Форчън Баси

Треньор: Михал Билек