Интер победи Шахтьор Донецк с 2:0 в много важен мач за италианския шампион в Група D на Шампионската лига. "Нерадзурите" откриха резултата един час след началото на двубоя с красив гол на Един Джеко, а малко след това босненецът с втория си гол удвои преднината на домакините.

Интер Шахтьор Донецк

източник: Sofascore.com

С победата Интер временно се изкачи на първата позиция в групата с актив от десет точки, отправяйки ясно послание към Реал Мадрид и Шериф Тираспол преди двубоя помежду им.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

"Нерадзурите" стартираха агресивно и от първия съдийски сигнал притисна съперника си в собствената му половина. Във 2-ата минута Марсело Брозович получи в наказателното поле след центриране от корнер. Хърватинът нанесе изстрел, но прати топката над вратата.

В следващите минути действията на терена не се промениха и домакините с висока преса притиска дълбоко украинския тим. Гостите опитваха да изнесат топката с разигравания, но с това единствено си носеха проблеми и не успяваха да достигнат до вратата на Самир Ханданович.

В 12-ата минута защитата пред Анатоли Трубин не успя да се справи с ниско центриране на Иван Перишич и топката се озова в Николо Барела мигновено стреля, но покрай десния страничен стълб.

Четири минути по-късно Шахтьор Донецк отправи първия си изстрел, след като Додо стреля от дистанция, а Самир Ханданович улови.

В 21-ата минута Лаутаро Мартинес получи в наказателното поле, но след това на два пъти бе спрян отлично от Витао. Две минути по-късно Хакан Чалханоглу центрира в наказателното поле от ъглов удар, където Андреа Ранокиа бе над всички и стреля с глава покрай леивя страничен стълб.

В 24-ата минута защитата на гостите направи сериозна грешка при изнасянето на топката и топката се озова в Един Джеко, който сам срещу Анатоли Трубин стреля в тялото на вратаря. Украинският тим веднага организира контраатака и Фернандо получи на добра стрелкова позиция, но намесата на Милан Шкриняр предотврати попадение и топката излезе в ъглов удар.

Три минути по-късно Иван Перишич с отлично центриране намери Един Джеко в наказателното поле. Босненецът стреля с глава, но стражът на гостите се намеси решително и изби. Малко след това Анатоли Трубин улови плътен удар на Хакан Чалханоглу от дистанция.

В 31-ата минута Фернандо отправи опасен изстрел, който премина на метър над напречната греда. Пет минути по-късно Анатоли Трубин допусна гаф след върнатата към него топка и я подари на Един Джеко. Нападателят мигновено стреля, но много неточно, пращайки топката в трибуните.

Натискът на Интер продължи и малко след това Лаутаро Мартинес бе изведен в наказателното поле, където веднага стреля, но вратарят на гостите съкрати бързо дистанцията и спаси.

Четири минути преди края на първото полувреме Самир Ханданович улови далечен изстрел на Педриньо. Веднага след това "нерадзурите" организираха бърза атака, която завърши с удар на Лаутаро Мартинес от въздуха, но Анатоли Трубин отново спаси. В последната минута на редовното време аржентинецът изведе технично с пета Един Джеко в наказателното поле, но ударът на босненеца не намери целта.

На почивката треньорът на Шахтьор Донецк Роберто Де Дзерби направи една промяна в състава си, включвайки в игра Маркос Антонио на мястото на капитана Тарас Степаненко.

"Нерадзурите" стартираха отново агресивно и в 47-ата минута Лаутаро Мартинес стреля в ръцете на Анатоли Трубин.

Десет минути по-късно аржентинецът отбеляза гол във вратата на Шахтьор Донецк, но главният съдия Овидиу Хацеган го отмени заради нарушение на нападателя срещу Микола Матвиенко.

В 61-ата минута Интер откри резултата Иван Перишич проби по левия фланг, след което центрира в наказателното поле към Лаутаро Мартинес, но аржентинецът остана под топката. Матео Дармиан овладя след това и нанесе изстрел, който бе блокира, след което Един Джеко с мощен изстрел от границата на наказателното поле реализира в десния ъгъл.

Шест минути по-късно босненецът отново бе в прегръдките на съотборниците си. Иван Перишич за пореден път проби по левия фланг, след което центрира на далечната греда, където Един Джеко отблизо реализира с глава.

В следващите минути украинският тим опита да пренесе играта в предни позиции, но "нерадзурите" стояха добре подредени и не допускаха опасности пред вратата на Самир Ханданович. Десет минути преди края на двубоя Артьом Бондаренко сттреля от границата на наказателното поле опасно покрай левия страничен стълб.

Две минути по-късно Марлос подаде към непокрития Додо в наказателното поле, след което крайният бранител нанесе изстрел, който срещна гредата и излезе в аут. В последната минута Анатоли Трубин изби решително в ъглов удар изстрел на Стефано Сенси. Това бе и последното по-сериозно положение пред една от двете врати.

ИНТЕР - ШАХТЬОР Д 2:0

1:0 Един Джеко 61'

2:0 Един Джеко 67'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Самир Ханданович, Милан Шкриняр, Андреа Ранокия, Алесандро Бастони, Николов Барела, Марсело Брозович, Матео Дармиан, Иван Перишич, Марсело Брозович, Лаутаро Мартинес, Един Джеко

Треньор: Симоне Индзаги

ШАХТЬОР Д: Анатоли Трубин, Додо, Витао, Марлон, Микола Матвиенко, Тарас Степаненко, Тете, Майкон, Соломон Педриньо, Фернандо

Треньор: Роберто Де Дзерби

Гл. съдия: Овидиу Хацеган (Румъния)