Отборът на Ювентус стартира с победа в тазгодишното издание на Шампионска лига. Тази вечер футболистите на "биаконерите" дариха своя наставник Андреа Пирло с първа победа като треньор в най-престижния европейски клубен турнир, след като нодиграха като гост 2:0 Динамо Киев в Украйна.И двата гола отбеляза Алваро Мората, който първо откри резултата в 46-ата, а отново той сложи точка на спора в 84-ата минута.

Срещата започна в спокойно темпо, като първата по-опасна ситуация дойде в третата минута, когато Деян Кулушевски опита центриране отдясно на наказателното поле от свободен удар, но вратарят Георгий Бушчан излезе и улови топката.

Четири минути след това Войчех Шчесни и Кулушевски не се разбраха и си попречиха за една топка в наказателното поле, но домакините не успяха възползват от ситуацията.

В 12-ата минута дойде и първата реална опасност пред една от двете врати. Федерико Киеза бе изведен добре в наказателното поле отляво и опита удар по диагонала, но Бушчан изби в ъглов удар.

Секунди след това, след изпълнение от нов корнер на Киеза, стражът на домакините не успя да играе с топката на далечната греда, където Джорджо Киелини обаче не очакваше тази грешка и кълбото срещна главата на бранителя и излезе в аут.

В 19-ата минута обаче се наложи да бъде извършена принудителна смяна в тима на „биаконерите“. Капитанът Джордж Киелини получи разтежение и трябваше да бъде заменен от Мерих Демирал.

Десет минути след това вратарят Бушчан пресече опасно центриране на Хуан Куадраро отдясно след хубава атака на Ювентус.

В 34-ата минута гостите стигнаха и до най-чистата си ситуация до момента. Тогава Аарън Рамзи проби добре отляво и комбинира с Кулушевски в наказателното поле, който опита да завърши атаката атрактивно с пета, но отново Бушчан показа добър рефлекс и изчисти в ъглов удар.

В добавеното време на първата част домакините получиха право да изпълнят опасен пряк свободен удар от около 25 метра за нарушение на Родриго Бентанкур срещу Микола Щапаренко, за което уругваецът получи жълт картон. Зад топката застана Виктор Циганков, който обаче стреля право в ръцете на Шчесни.

Секунди след началото на втората част гостите успяха да поведат. Киеза проби чудесно отляво, след което комбинира с Рамзи в наказателното поле. Уелсецът нанесе изстрел от около 20 метра, а Бушчан не успя да се намеси добре и топката попадна на крака на Алваро Мората, а испанецът реализира - 0:1.

В 56-ата минута в игра се появи Пауло Дибала, който замени неубедителния Деян Кулушевски.

В 72-ата минута Рамзи опита удар от воле, но доста над вратата.

Три минути след това Сергий Сидорчук стреля извън наказателното поле, но право в ръцете на Шчесни.

Десетина минути преди края на редовното време в игра за Юве се появиха Артур и Федерико Бернардески, които замениха Родриго Бентанкур и Аарън Рамзи.

В 84-ата минута италианският шампион реши всичко в срещата с второ попадение. Тогава Хуан Куадрадо центрира отдясно, а в наказателното поле Мората изпревари Илия Забарний и с глава заби топката във вратата на Бушчан за 0:2.

ДИНАМО КИЕВ – ЮВЕНТУС 0:2

0:1 Алваро Мората 46'

0:2 Алваро Мората 84'

Стартови състави на двата отбора:

ДИНАМО КИЕВ (4-3-3): 1. Георгий Бушчан – 94. Томаш Кидзиора, 25. Илия Забарний, 16. Виталий Миколенко, 20. Олександър Караваев – 29. Виталий Буялски, 5. Сергей Сидорчук (к), 10. Микола Шарапенко – 15. Виктор Циганков, 89. Владислав Суприаха, 14. Карлос Де Пена

Старши треньор: Мирча Луческу

ЮВЕНТУС (3-4-1-2): 1. Войчех Шчесни – 3. Джорджо Киелини (к) (28. Мерих Демирал 19'), 19. Леонардо Бонучи, 13. Данило – 16. Хуан Куадрадо, 25. Адриен Рабио, 30. Родриго Бентанкур, 22. Федерико Киеза – 8. Аарън Рамзи – 9. Алваро Мората, 44. Деян Кулушевски

Старши треньор: Андреа Пирло

Главен съдия: Овидиу Хатеган, Румъния