Интер взе комфортен аванс след първия дуел с Бенфика - "нерадзурите“ победиха „орлите“ с 2:0 на „Ещадио да Луж“. По този начин миланският колос със сигурност ще посрещне реванша в Милано след седмица доста по-спокойно.

Попаденията за италианския гранд бяха дело на Николо Барела и Ромелу Лукаку от дузпа. И двата гола паднаха през втората част на срещата. Реваншът е след седмица на "Джузепе Меаца".

Gulliver/GettyImages
41 снимки

Бенфика - Интер

източник: Sofascore.com

Напук на очакванията за домакински натиск, Интер бе по-активният отбор в началото. Едно опасно центриране на Димарко бе избито с мъка в корнер, а друго едва не бе засечено от Барела.

Първата добра възможност в мача обаче дойде в 16-ата минута и бе на сметката на домакините. След центриране отляво Димарко игра с глава, но прати топката на крака на Рафа Силва. Той обаче стреля право в Андре Онана, който изби. Десетина минути по-късно Ачерби стреля от далечна дистанция, но ударът му мина над напречната греда.

Алекс Грималдо отвърна също с изстрел отдалеч - опитът на левия бек мина покрая левия стълб на Онана. В края на полувремето Интер създаде суматоха около наказателното на Бенфика и стигна до един опасен удар на Брозович, който бе блокиран от играч в червено на метри пред голлинията. Впоследствие бе маркирана засада.

БГНЕС
33 снимки

"Черно-сините" започнаха и втората част по-добре и се възползваха по най-добрия начин от преимуществото си. Само няколко минути трябваха на Интер да вкара - Матео Дармиан центрира от левия фланг, а Николо Барела бе оставен непокрит в наказателното поле и отбеляза с глава - 0:1.

Лисабонци можеха бързо да възстановят паритета. Аурснес и Рамош сътвориха карамбол в малкия пеналт, но своевременна намеса на Бастони предотврати сигурен гол.

В 70-ата минута центриране на Ачерби едва не влетя директо във вратата на Влаходимос. В следващите минути Грималдо и Барела обстрелваха двете врати, но неточно. Около четвърт час преди края Дъмфрис стреля на два пъти от непосредствена близост, но не успя да преодолее Влаходимос.

Седем-осем минути преди края Интер разви добра атака отдясно, която завърши с центриране на Дъмфрис в ръката на Жоао Марио. Главният съдия Майкъл Оливър се консултира с ВАР и отсъди дузпа за миланския гранд, която Ромелу Лукаку реализира за 0:2.

FT / Бенфика - Интер 0:2

0:1 Николо Барела 51`

0:2 Ромелу Лукаку 83` (д)

Бенфика: Одисеас Влаходимос, Жилберто, Антонио Силва, Морато, Алекс Грималдо, Чикиньо, Флорентино Луиш, Жоао Марио, Рафа Силва, Фредрик Аурснес, Гонсало Рамош

Треньор: Рогер Шмид

Интер: Андре Онана, Матео Дармиан, Франческо Ачерби, Алесандро Бастони, Дензъл Дъмфрис, Николо Барела, Марсело Брозович, Хенрих Мхитарян, Федерико Димарко, Един Джеко, Лаутаро Мартинес

Треньор: Симоне Индзаги