Барселона ще трепери за мястото си в елиминационната фаза, след като не успя да победи Бенфика у дома. Срещата на „Камп Ноу” от група Е завърши 0:0. "Блаугранас" трябва да са доволни от точката, след като в последните секунди на мача Харис Сеферович пропусна на празна врата и можеше на приближи значително своя отбор до следващия етап.

Каталунците бяха по-добрият отбор, но направиха няколко пропуска. Юсуф Демир удари греда през първото полувреме, а гол на Роналд Араухо беше отменен заради засада в края. Същото се случи и с попадение на Николас Отаменди през първата част.

Така Барса събра 7 точки и ще трябва да победи Байерн в последния кръг на груповата фаза, за да не зависи от изхода на мача между Бенфика и Динамо Киев. „Орлите” са трети с 5 точки, докато Динамо е последен с едва една. Баварците са лидери с 15 точки от толкова възможни.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Домакините започнаха по-активно срещата. В 7-ата минута Юсуф Демир проби отдясно, навлезе навътре и отправи удар, който Влаходимос изби в корнер. Пет минуто по-късно Нико проби през центъра и пусна към връхлитащия отдясно Араухо. Уругвайският защитник обаче отправи твърде неточен удар.

"Блаугранас" бяха много близо до гол в 26-ата минута. След центриране отляво топката се озова в Гави на 3-4 метра от вратата. Испанският национал стреля високо над напречната греда, останал очи в очи с вратаря. Дори да се беше стигнало до попадение, то най-вероятно щеше да бъде отменено заради засада на халфа на Барса. Минута по-късно пред Барса се откри нова възможност за гол. Гави проби през центъра и намери Жорди Алба отляво в наказателното поле. Крайният защитник отправи удар, който Влаходимос отрази.

В 34-ата минута Тер Щеген спаси домакините. Яремчук изпревари Лангле при центриране от корнер и отправи удар с глава от няколко метра, но германският вратар се беше позиционирал добре и изби. Стигна се до нов корнер, след който Николас Отаменди с брилянтен удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата. Оказа се обаче, че при центрирането кълбото е излязло в аут, поради което главният рфер Сергей Карасьов отмени гола.

В 43-ата минута най-добрият за каталунците - Демир, проби отдясно, стигна до границата на наказателното поле и с техничен удар потърси далечния ъгъл, но топката срещна гредата.

Втората част започна идентично на първата. В 56-ата минута Депай изскочи сам срещу Влаходимос. Нидерландецът обасе се засуети в наказателното поле, тръгна да финтира Отаменди, от което се възползва Вертонген и изби с шпагат. Девет минути след това "орлите" организираха отлична контраатака. Отаменди превзе голяма част от терена с топка в крака. Аржентинският защитник опита извеждащ пас за Нунес, но ъгълът пред уругваеца беше малък и той стреля неточно.

В 68-ата минута Де Йонг засече отлично центриране отдясно на Дембеле. Влаходимос обаче демонстрира добър рефлекс и изби в корнер. Треньорът на Бенфика Жорже Жезус рискува в края на мача и пусна Харик Сеферович на мястото на левия халф-бек Алекс Грималдо.

В 82-ата минута Дембеле направи нов пробив отдясно и центрира опасно, а пред голлинията Жилберто успя да изчисти топката в корнер. Две минути след това гол на Араухо беше отменен. Уругвайският защитник беше намерен в наказателното поле с чудесно центриране на Жорди Алба и засече във вратата. Оказа се обаче, че е бил в засада. При радостта си след гола южноамериканецът се контузи.

В 90-ата минута Жерар Пике стреля покрай вратата след центриране от корнер. В четвъртата минута на добавеното време Бенфика организира страхотна контраатака. Нунес и Сеферович се оказаха сами срещу Гарсия. Уругваецът изведе Сеферович очи в очи с Тер Щеген, нападателят преодоля вратаря, но на празна врата не успя да вкара.

Барса Бенфика

източник: Sofascore

Барселона - Бенфика 0:0

Барселона: 1. Марк-Андре тер Щеген, 4. Роналд Араухо (86 - 24. Ерик Гарсия), 3. Жерар Пике, 15. Клеман Лангле (86 - 2. Сержиньо Дест), 18. Жорди Алба, 5. Серхио Бускетс /к/, 21. Френки де Йонг, 28. Нико, 30. Гави, 11. Юсуф Демир (66 - 7. Усман Дембеле), 9. Мемфис Депай

Резерви: 12. Нето, 26. Иняки Пена, 2. Сержиньо Дест, 6. Рики Пуч, 7. Усман Дембеле, 14. Филипе Коутиньо, 17. Люк де Йонг, 22. Оскар Мингеса, 23. Самюел Юмтити, 24. Ерик Гарсия, 31. Алехандро Балде

Треньор: Шави

Бенфика: 99. Одисеас Влаходимос, 34. Андре Алмейда, 30. Николас Отаменди, 5. Ян Вертонген, 20. Жоао Марио (59 - 49. Адел Таарабт), 28. Юлиан Вайгл, 2. Жилберто, 3. Алекс Грималдо (80 - 14. Харис Сеферович), 7. Евертон (70 - 21. Пици), 27. Рафа Силва (70 - 22. Валентино Лазаро), 15. Роман Яремчук (59 - 9. Дарвин Нунес)

Резерви: 1. Миле Свилар, 77. Елтон Лейте, 9. Дарвин Нунес, 11. Суалихо Мейте, 14. Харис Сеферович, 21. Пици, 22. Валентино Лазаров, 49. Адел Таарабт, 83. Жедсон Фернандеш, 88. Гонсало Рамос, 91. Морато, 97. Феро

Треньор: Жорже Жезус

Ж.к. Жерар Пике (Барселона); Алекс Грималдо, Жоао Марио (Бенфика)

Съдия: Сергей Карасьов

Стадион: "Камп Ноу"