Монако разби с 5:1 сръбския Цървена звезда в Шампионска лига и поне за два часа поведе в класирането със 7 точки.

Двубоят на "Луи Втори" в Княжеството премина изцяло под контрола на домакините, които създадоха 27 ситуации за гол срещу едва пет за шампионите на Сърбия.

Такуми Минамино даде преднина на Монако в 20-ата минута, но седем след това Шериф Ндиайе изравни за гостите от дузпа.

Монегаските си върнаха аванса в последните секунди на първата част чрез швейцареца Бреел Емболо. Това пречупи "звездашите" и през второто полувреме те изпаднаха в глуха защита, което доведе и до нови три гола в тяхната врата. Техни автори станаха Вилфред Синго, отново Минамино и Манес Аклиуш, а още един гол на Емболо бе отменен заради игра с ръка.