Милан и Порто не излъчиха победител, завършвайки при резултат 1:1 в четвърти мач от Група В на Шампионската лига. Гостите откриха резултата в началото на двубоя, когато Луис Диас бе точен, а в средата на второто полувреме "драконите" нацелиха и напречната греда. "Росонерите" стигнаха до равенството след нелеп автогол на Креснел Мбемба.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

По този начин италианският гранд до голяма степен загуби всякакви надежди за продължаване и на пролет в Шампионската лига, след като остава на дъното в класирането само с една точка, докато Порто за момент е втори с пет.

Милан Порто

източник: Sofascore.com

Гостите имаха възможност да открият резултата още в началните секунди на двубоя, след като Еванилсон се оказа зад защитата на домакините, но изстрелът му премина покраай вратата. Дори да бе реализиран гол, попадението щеше да бъде отменено заради засада на нападателя.

В 6-ата минута "драконите" откриха резулата. Исмаел Бенасер позволи да му отнемат топката пред наказателното поле, след което Луис Диас получи и с хладнокръвен изстрел реализира в мрежата на Чиприан Татарушану.

Четири минути по-късно Еванилсон нахлу лесно в наказателното поле на Милан, след което подаде към Марко Груич, който стреля над вратата.

"Росонерите" опитаха да притиснат съперника си, но отново гостите бяха по-опасният отбор на терена. В 16-ата минута Кансел Мбемба стреля с глава след центриране на Сержио Оливейра от фаул, след което Чиприан Татарушану действа отлично и изби в ъглов удар.

Домакините продължиха със слабата си продукция и организирането на атаките им бе лесна плячка за португалския тим. В 25-ата минута Чиприан Татрушану направи поредно спасяване след изстрел с глава на Мехди Тареми.

Малко по-късно вратарят на Милан се намеси на два пъти след изстрели на Пепе и Марко Груич.

Първата възможност за "росонерите" бе създадена в 33-ата минута, когато Оливие Жиру отправи изстрел от дистанция, който Диого Коща изби с една ръка в ъглов удар.

Дълбоко в добавеното време Милан организира скоростна контраатака, която завърша с центриране на Рафаел Леао в наказателното поле, където Алексис Салемакерс стреля от въздуха, но много неточно, пращайки топката над вратата.

На почивката треньорът на домакините Стефано Пиоли направи една промяна в състава си включвайки в игра Пиер Калулу на мястото на Давиде Калабрия, който в края на първата част имаше някакви проблеми.

Милан стартира агресивно второто полувреме, но отново първото положение бе за Порто. В 56-ата минута Пепе свали в наказателното поле към Еванилсон, който стреля с глава в напречнат греда.

В 62-ата минута "росонерите" възстановиха равенството. Исмаел Бенасер стреля от пряк свободен удар в стената, след което Оливие Жиру стигна първи до топката и нанесе акробатичен изстрел, който бе отразен от Диого Коща. Пиер Калулу достигна първи до топката и отправи остро центриране успоредно на голлинията, при което Кансел Мбемба си отбеляза нелеп автогол.

Девет минути по-късно Фикайо Томори допусна да му бъде отнета топката в наказателното поле, след което Мехди Тареми стреля в горния ляв ъгъл, но топката премина покрай гредата.

Малко преди края на двубоя Златан Ибрахимович реализира втори гол в мрежата на Порто, но попадението му бе отменено заради засада на Тео Ернандес. Това бе и последното по-интересно положение в двубоя.

МИЛАН - ПОРТО 1:1

0:1 Луис Диас 6'

1:1 Кансел Мбемба 62'-авт.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

МИЛАН: Чиприан Татарушану, Давиде Калабрия, Алесио Романьоли, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Исмаел Бенасер, Сандро Тонали, Алексис Салемакерс, Брахим Диас, Рафаел Леао, Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

ПОРТО: Диого Коща, Жоао Марио, Пепе, Кансел Мбемба, Заиду, Марко Груич, Сержио Оливейра, Отавио, Луис Диас, Еванилсон, Мехди Тареми

Треньор: Серджио Консенсао

Гл. съдия: Клеман Тюрпен