Милан нанесе болезнена загуба на Нюкасъл Юнайтед и го срази с 2:1 като гост в Англия, за да изхвърли „свраките“ от всички европейски клубни турнири и да гарантира своето място в елиминациите на Лига Европа. За победата, хората на Стефано Пиоли трябваше да правят обрат, след като Жоелинтон даде тон за домакините с гол в 33-ата минута, но попадения на Кристиан Пулишич и Самуел Чуквуезе през второто полувреме направиха така, че Милан да вземе трите точки при визитата си в северния английски град.

По този начин Милан остана трети с осем точки в група F на турнира, докато Нюкасъл за първи път в своята история е последен в европейски групи. Втори остана ПСЖ също с осем точки, ала парижани са с по-добри показатели в преките двубои спрямо „росонерите“, докато първи от групата излиза Борусия Дортмунд с 11 точки.

"Свраките" започнаха по-настъпателно, а в шестата минута Киърън Трипиър стреля от пряк свободен удар, но топката прелетя над напречната греда на Майк Менян. След 20 минути игра англйският тим беше изключително близо до това да открие резултата. Жоелинтон проби отдясно и шутира, след което елиминира Менян. Топката продължи към Алмирон, ала Фикайо Томори направи вездесъщо пресичане на топката току пред голлинията и спаси "росонерите" от сигурен гол.

76 снимки

В 26-ата минута Мигел Алмирон обстрелва миланската врата с глава, ала Майк Менян спаси. Англичаните продължиха да бъдат по-дейният тим на "Сейнт Джеймсис Парк" и контролираха значително повече топката от Милан, който пък изчакваше на контраатаки. Натискът на "свраките" донесе нужния резултат, като тимът откри в 33-ата минута. Тогава бразилецът Жоелинтон получи топката от Люис Майли, а Жоелинтон нанесе изумителен шут с десния крак по диагонала и не остави никакви шансове на Менян - 1:0.

Втората част започна като първата, но след час игра гостите изравниха резултата. Рафаел Леао получи извеждащ пас вляво и даде остър пас към Оливие Жиру. Френският нападател на Милан овладя и някак комбинира с Пулишич, за да може американецът от няколко метра да прониже Дубравка за 1:1.

Нюкасъл започна пак да притиска своя съперник, а в 68-ата минута на сцената блесна класата на Майк Менян, след като френският вратар на "росонерите" изби страхотен удар на Бруно Гимараеш, след което топката се отби в напречната му греда. Единадесет минути преди края "свраките" действаха неразумно в тактически план, а Рафаел Леао беше изведен зад отбраната на англичаните и напредна. Португалецът отправи удар с десния крак и стреля в близкия ъгъл на Дубравка и удари гредата.

Шест преди края на редовното време Милан рани болезнено своя съперник с поредната си контраатака. Влезлият като резерва Саму Чуквуезе тръгна вдясно и получи подаване от Окафор, след което с прекрасен удар матира Дубравка за 2:1. В добавеното време на срещата пък Милан нацели гредата на Дубравка, след като Фикайо Томори нацели с удар гредата на английската врата.

LIVE / Нюкасъл - Милан 1:2

1:0 Жоелинтон 33', 1:1 Пулишич 59', 1:2 Чуквуезе 84'

Нюкасъл: Мартин Дубравка, Киърън Трипиър, Джамал Ласелс, Фабиан Шар, Тино Ливраменто, Бруно Гимараеш, Люис Майли, Жоелинтон, Мигел Алмирон, Антъни Гордън, Калъм Уилсън

Треньор: Еди Хау

Милан: Майк Менян, Давиде Калабрия, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Алесандо Флоренци, Рубен Лофтъс-Чийк, Тижани Райндерс, Юнус Муса, Кристиан Пулишич, Оливие Жиру, Рафаел Леао

Треньор: Стефано Пиоли