Мидтиланд бе изключително близо до първата си победа в груповата фаза на Шампионска лига, но допусна изравнително попадение в 79-ата минута и в крайна сметка завърши при резултат 1:1 срещу Аталанта. Родният национал Божидар Краев остана на пейката до последно и не успя да помогне на своя тим.

Гостите поведоха в резултата още в 13-ата минута с невероятния удар на Александър Шолц и удържа аванса си до почивката.

През втората част обаче Аталанта влезе по-твърдо в срещата и десетина минути преди края материализира доминацията си. В 79-ата минута Ханс Хатебур намери непокрития Кристиан Ромеро, чийто удар с глава попадна право в мрежата на Мидтиланд.

Така Мидтиланд достигна до първата си точка през кампанията в турнира, но си остава закотвен на последната позиция. Аталанта, от своя страна, е втори и все още има всички шансове да играе в груповата фаза на ШЛ.