Английският шампион Манчестър Сити стартира с убедителна победа участието си в Шампионската лига тази година. Във вторник вечерта „гражданите“ надвиха с категоричното 4:0 като гост тима на Севиля.

Gulliver/GettyImages
67 снимки

Голмайсторската машина на „небесно-сините“ Ерлинг Халанд не спира да бележи и реализира нови два гола. Норвежецът откри резултата в 20-ата минута, а Фил Фоудън удвои след почивката. Халанд бе точен отново в 67-ата минута, а в добавеното време на срещата Рубен Диаш оформи крайния резултат.

Халанд отново чупеше рекорди, след като се разписа в пети пореден мач. Той има 12 попадения в първите си седем мача за Ман Сити и 25 гола в 20 мача в Шампионската лига. За Севиля това бе четвърта загуба в последните пет мача.

Новото попълнение на шампиона на Англия Мануел Аканжи дебютира като титуляр, където се завърна и Джак Грийлиш.

Тимът на Хосеп Гуардиола бързо взе превес в двубоя и в 20-ата минута Кевин Де Бройне центрира в наказателното поле, където Халанд засече топката за 0:1.

Севиля започна втората част малко по-добре, но положенията продължиха да се трупат пред тяхната врата. Боно спаси удар на Де Бройне, а Родри стреля над вратата.

В 58-ата минута Ман Сити удвои преднината си след отличен гол на Фил Фоудън.

Последва пропуск на Халанд, а попадение на резервата Илкай Гюндоган бе отменено поради засада.

Норвежецът все пак вкара второто си попадение в 67-ата минута от добавка, след като Боно отрази удар на Фоудън.

Седем минути преди края Севиля стигна до първия си точен удар, когато Сусо обаче стреля право в в Едерсон. Малко по-късно Сусо прати топката в мрежата, но бе отсъдено нарушение срещу вратаря.

В добавеното време Боно отрази удар на резервата Коул Палмър, но нямаше какво да направи, когато Рубен Диаш прати топката в опразнената врата след подаване на сънародника си Жоао Кансело за крайното 4:0.

В следващия кръг Севиля гостува на Копенхаген, докато Манчестър Сити приема бившия отбор на Халанд - Борусия Дортмунд.